تجربه کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند

  • خانه
  • -
  • مقالات
  • -
  • تجربه کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند
 تجربه کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند

مقدمه عمل اسلیو معده

امروزه، با توجه به نوع تغذیه و زندگی افراد، چاقی یکی از معضلات بزرگ دنیا شده است. در حال حاضر روش‌های زیادی از جمله تهاجمی و غیرتهاجمی برای لاغری وجود دارد. افرادی که دارای BMI یا شاخص توده بدنی بالا هستند، زیاد نمی‌توانند از طریق رژیم و ورزش اقدام به لاغری کنند. به همین علت اقدام به عمل برای لاغری و تناسب اندام خود می‌کنند. یکی از این عمل‌ها، عمل اسلیو معده است. در اینجا تجربیات افراد از انجام عمل اسلیو معده را باهم می‌خوانیم.

تجربه عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده چیست؟

اسلیو معده، که به آن گاسترکتومی آستین عمودی یا عمل اسلیو معده نیز می‌گویند، یک روش کم تهاجمی است که برای کمک به کاهش وزن و زندگی سالم‌تر طراحی شده است. این عمل به بیماران کمک می‌کند تا 65 تا 70 درصد از وزن خود را کاهش دهند.

عمل اسلیو معده چه می‌کند؟

نتیجه اصلی عمل اسلیو معده این است که به شما کمک می‌کند وزن اضافی را کاهش دهید. با محدود کردن مقدار غذایی که معده شما می‌تواند نگه دارد، گاسترکتومی اسلیو به شما کمک می‌کند احساس سیری بیشتری داشته باشید و در عین حال کمتر غذا بخورید. تغییرات هورمونی این اثرات را نیز افزایش می‌دهد.

در حالت عادی، غشای معده شما گرلین را تولید می‌کند، یک هورمون اشتها که باعث می‌شود ما احساس گرسنگی کنیم. آستین معده بخش قابل توجهی از معده را برداشته و میزان تولید گرلین را کاهش می‌دهد. این کاهش گرلین به شما کمک می‌کند تا پس از عمل جراحی در مسیر خود باقی بمانید.

 

تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می‌دهند

مهم‌ترین مورد که قبل از انجام عمل اسلیو معده باید انجام دهید، تحقیق از افرادی است که این عمل را انجام داده‌اند تا با استفاده از تجربیات دیگران راحت‌تر در این مورد تصمیم بگیرید.

یکی از بهترین تجربیاتی که دیگران در این عمل تجربه کرده‌اند، لاغری راحت و آسان است. زیرا این افراد پس از امتحان کردن رژیم‌های مختلف و نتیجه نگرفتن از آنها، بالاخره به آرزوی خود دست می‌یابند.

اما در کنار این تجربه‌های خوشایند، تجربه‌هایی آزاردهنده مثل احساس درد اشاره کرد. توجه داشته باشید که احساس درد در همه افراد یکسان نیست و هر فردی آستانه تحمل درد مختلفی دارد.

 

تجربه عمل اسلیو معده

مزایای استفاده از تجربیات افراد در عمل اسلیو معده

هنگامی که صحبت از لاغری شد، علاوه بر رژیم، روش‌ها و جراحی‌های متفاوتی در دنیا ارائه شد. هر کدام از انواع روش‌های جراحی برای لاغری، مزایا و معایب خودش را دارد. اما با توجه به پیشرفت این عمل‌ها، هنوز هم هستند کسانی که از انجام این عمل وحشت دارند. در همچین شرایطی استفاده از تجربیات کسانی که عمل اسلیو معده را انجام داده‌اند، بسیار در تصمیم گیری افراد موثرند. این کار مزایایی دارد که در پایین توضیح داده‌ایم:

1.دقت و انتخاب در پزشک بهتر: یکی از بزرگترین مزیت‌های صحبت با کسانی که این عمل را انجام داده‌اند، انتخاب پزشک حاذق و باتجربه است. زیرا در این مرحله بیمار باید با پزشک خود ارتباط برقرار کرده و به او اعتماد و اطمینان کافی را داشته باشد.

2.آشنایی بیشتر با مراقبت‌های قبل و بعد از عمل: هر عملی مراقبت‌های خاص قبل و بعد از عمل خود را دارد. متقاضیان عمل اسلیو معده باید یک سری نکات را قبل و بعد از عمل رعایت کنند. پزشکی که شما برای انجام این عمل، به آن مراجعه می‌کنید، تمام نکات و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل را به شما می‌گویید اما استفاده از تجربیات افرادی که این عمل را انجام داده‌اند بهتر و راحت‌تر است.

3.افزایش انگیزه: هنگامی که از تجربیات افرادی که این عمل را انجام داده‌اند و نتیجه خوبی گرفته‌اند، به فرد متقاضی انگیزه بیشتری برای انجام این کار می‌دهد.

دیدگاه‌های  تجربه افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند

توجه کنید که نتایج کاهش وزن بسته به افراد ممکن است متفاوت باشد. ما در اینجا چند نمونه از نظرات افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده‌اند را برای شما بازگو کردیم.

‌‌«من از 18 سالگی اضافه وزن داشتم. اما در سن 30 سالگی، من تقریبا 230 پوند(حدود 150کیلوگرم) بودم. فشار خون بالا داشتم، مشکلات باروری داشتم و نمی‌توانستم خوب بخوابم. فایده‌ای نداشت که هر چه می‌خواستم خوردم و ورزش نکردم. می‌دانستم که باید کنترل را در دست بگیرم، اما این بار یک رژیم غذایی دیگر کارساز نبود. با مشاوره تصمیم به انجام عمل اسلیو معده گرفتم. من اکنون عاشق ورزش کردن در بیشتر روزهای هفته هستم و سالم خوردن را بسیار لذت بخش‌تر میدانم. من نمی‌توانم تصور کنم که اگر جراحی نبود، هرگز به این وزن می‌رسیدم.»

«به دلیل چاقی از مشکلات سلامتی متعددی رنج می بردم. علاوه بر این، چاقی من بر کیفیت زندگی من تأثیر گذاشت، زیرا اندازه بدن من را از شرکت در فعالیت‌های ورزشی محدود می‌کرد. از زمان انجام عمل جراحی، تقریباً تمام مشکلات سلامتی من درمان شده است. من فعال‌تر، با انرژی، انگیزه و اعتماد به نفس بیشتر هستم. من الان هفته‌ای 20 تا 30 مایل دوچرخه سواری کوهستان می‌کنم و با دوچرخه به مدرسه می‌روم.»

 

«من از سال 2002 با چاقی دست و پنجه نرم کرده‌ام. قبل از عمل جراحی کاهش وزن، 2 داروی فشار خون مختلف مصرف می‌کردم، کبد چرب داشتم و قندم دیابتی مرزی بود. من چیزهای زیادی را برای کاهش وزن امتحان کردم، به عنوان مثال: Herbalife، Weight Watchers، کالری شماری، گیاهخواری، روزه متناوب، بدون قند، بدون کربوهیدرات و داروها. برخی برای مدت کوتاهی کار کردند اما من همیشه گرسنه بودم. من قبل از انجام عمل اسلیو معده، تحقیقات زیادی انجام دادم.

پس از مشورت با دکتر، متوجه شدم که این چیزی است که به آن نیاز دارم. تجربه من در کل عالی بوده است. من دستورالعمل‌ها را کلمه به کلمه دنبال می‌کنم. در حال حاضر 9 ماه پس از عمل من می‌گذرد و 70 کیلوگرم از وزن خود را از دست داده‌ام. دویدن را به عنوان یک ورزش انتخاب کردم. توصیه من از همه مهمتر این است که دستورالعمل‌های پس از عمل را دنبال کنید. در ابتدا سخت بود اما به خودم گفتم همیشه نیست و از آن عبور کردم. ثانیاً خود را از نظر ذهنی برای تغییرات فیزیکی بدن آماده کنید و سیستم حمایتی خوبی داشته باشید.»

جمع بندی عمل اسلیو معده

با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله، می‌توان نتیجه گیری کرد که تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده‌اند چگونه است و در رابطه با انجام این عمل چه نظری دارند. همان گونه هم که در این مقاله اشاره شد، اکثر افرادی که این عمل را انجام داده‌اند، بسیار راضی و خرسند از این کار هستند و از اینکه به بزرگترین آرزوی خود یعنی لاغری رسیده‌اند، بسیار خوشحال‌اند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکتر محمد یرانی متخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و لاپاراسكوپي می باشند. ایشان دوره تكميلي جراحي هاي پيشرفته لاپاروسكوپي و جراحي هاي چاقي و متابوليك را در دانشگاه علوم پزشكي تهران گذرانده اند.

خدماتی که دکتر محمد یرانی ارائه می دهند:

  • جراحی های لاپاروسكوپی چاقی ( اسلیو، بای پس، مینی بای پس، ساسی و پلیكیشن)
  • جراحی های لاپاروسكوپی فتق های كشاله ران فتق های نافی و فتق های شكمی
  • جراحی های لاپاروسكوپی فتق های دیافراگمی و ریفلاكس مقاوم به درمان دارویی
  • جراحی های دستگاه گوارش به روش لاپاروسکوپی ( مری معده كبد طحال پانكراس روده باريك و كولون، آپاندیس، كیسه صفرا)
  • جراحی های رحم، تخمدان، آندومتریوز به روش لاپاروسکوپی