عمل جراحی برای لاغری

 • خانه
 • -
 • مقالات
 • -
 • عمل جراحی برای لاغری
 عمل جراحی برای لاغری

عمل جراحی لاغری، دیگر مانند سابق، ناشناخته نیست. و طی چند سال گذشته این عمل در میان افرادی که وزن بسیار بالایی دارند و یا چاق محسوب می‌شوند تقریبا شناخته شده و حتی جا افتاده است. پیش از این، زمانی که صحبت از لاغری می‌شد، ورزش و رژیم لاغری تنها روش‌های کاهش وزن معرفی می‌شدند. اما اکنون به جز این دو مورد، عمل لاغری (نیز) به عنوان یکی از روش‌های کاهش وزن موثر و سالم سر زبان‌ها افتاده است .

 

بهترین عمل جراحی برای لاغری

بهترین عمل جراحی برای لاغری، جراحی است که بیشتر برای شخص شما مناسب باشد و بتواند اهدافتان را به ایمن ترین شکل ممکن برآورده یا از آن فراتر رود. هنگامی که بیماران گزینه های جراحی کاهش وزن خود را در نظر می گیرند، معمولاً می خواهند بدانند “بهترین عمل جراحی برای لاغری چیست؟” در حقیقت، ممکن است بهترین جراحی لاغری برای شخص دیگری، لزوماً انتخاب درستی برای شما نباشد. در طی مشاوره قبل از عمل، پزشک متخصص براساس سن، سابقه پزشکی،  BMI و شرایط دیگر شما، بهترین گزینه را برای شما تعیین می کند.

به طور کلی، جراحی متعدد چاقی که امروزه به طور گسترده مورد پذیرش قرار گرفته اند، اسلیو، بای پس معده و مینی بای پس هستند. یک تیم پزشکی ماهر، توانایی دستیابی به نتایج عالی را در حالی که از گزینه های جراحی کم تهاجم برای کاهش وزن استفاده می کند، را داراست.

 

عمل لاغری لیپوماتیک

حتما اسم عمل پیکر تراشی و لیپوماتیک به گوش‌تان خورده است. لیپوماتیک یکی از بهترین و جذاب‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید از طریق آن به اندام موردعلاقه‌تان دست پیدا کنید. لیپوماتیک به وسیله دستگاه مخصوص این‌کار انجام می‌شود. پزشک متخصص به‌وسیله بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی اقدام به شروع جراحی می‌کند. این پروسه در محلی مناسب و استاندارد مثل اتاق عمل کلینیک یا بیمارستان انجام می‌شود.

دستگاه لیپوماتیک با اتصال به لوله کانولا، به پزشک این اجازه را می‌دهد تا تخلیه چربی از سوراخ‌های ایجاد شده در سطح پوست متقاضی را آغاز کند. اینفراسونیک تکنولوژی است که در روش لیپوماتیک استفاده می‌شود و موجب تخریب بافت چربی از محل اتصال می‌شود و به دستگاه اجازه می‌دهد تا چربی‌ها را خارج کند.

مزایای لیپوماتیک چیست؟

قطعا برای تصمیم گیری جهت استفاده هریک از روش‌های لاغری با دستگاه، باید مزایای آن را بدانید و در خصوص آن اطمینان حاصل کنید.

 • کم‌ترین میزان تهاجم و بهترین اثربخشی در تخلیه چربی
 • امکان فرم دهی اندام و ایجاد تناسب اندام مطلوب
 • بهبود سلولیت و چربی‌های ناهموار در سطح پوست
 • افزایش میزان تخلیه چربی و امکان ترانسفر چربی به محل دیگر
 • کم دردسرترین دوران نقاهت و کوتاه‌ترین دوران نقاهت
 • ریسک پایین برای ایجاد حساسیت بی‌هوشی
 • امکان تزریق مجدد چربی تخلیه شده به محل دیگر (مانند باسن، صورت و بدن)

 

 

جراحی لاغری با اولترازد

یکی از روش‌های فوق‌العاده مطلوب برای کاهش سایز و وزن، استفاده از تکنولوژی اولترازد است. این تکنیک به خوبی می‌تواند چربی‌هایی که در نواحی مختلف بدن تجمع کرده‌اند را از بین برده و تناسب مطلوبی برای فرد ایجاد کند. در این تکنیک، با ایجاد فشار منفی در محل تشکیل چربی موجب ازبین بردن بافت آن می‌شوند.

با تخریب بافت چربی می‌توان آن را توسط دستگاه تخلیه کرد. انرژی حرارتی در این زمان موجب می‌شود تا چربی‌هایی که از بدن خارج می‌شوند، قابل استفاده برای تزریق در محل دیگری نباشند.

مزایای لاغری با اولترازد چیست؟

درک مزایای لاغری با تکنیک اولترازد به شما این امکان را می‌دهد تا روش مناسب برای کاهش وزن و تناسب اندام را کشف کنید. در ادامه به بررسی مزایای لاغری با اولترازد می‌پردازیم.

 • تکنیک اولترازد به شکل غیرتهاجمی موجب تخلیه چربی در بدن می‌شود.
 • دوران نقاهت بعد از لاغری با اولترازد بسیار کوتاه و ناچیز است.
 • توسط اولترازد می‌توان سیکس پک در ناحیه شکم ایجاد کرد و خطوط عضله را شبیه سازی کرد.
 • روش ایمن و مطمئن برای تخلیه چربی در نواحی مختلف بدن است.
 • میزان سرعت تخلیه چربی با تکنیک اولترازد بسیار کوتاه‌تر از روش‌های رایج دیگر است.
 • لاغری با اولترازد هیچ آسیب پوستی ایجاد نمی‌کند و سوختگی در آن دیده نشده است.
 • به دلیل تحریک پوست به کلاژن سازی، افتادگی پوست در این روش بسیار کم است.

 

چاقی

 

عمل لاپاراسکوپی باندینگ شکمی قابل تنظیم

در این روش یک باند قابل تنظیم، هم چون کمربند شلوار، در قسمت بالایی معده قرار می‌گیرد و پس از باد کردن آن سبب تنگ‌تر شدن بهش ورودی معده می‌شود که در حقیقت گویی یک فضای پاکت‌مانند ایجاد می‌کند که سبب محدود شدن حجم غذای دریافتی در فرد می‌گردد. خاصیت این باند آن است که قابل تنظیم است و می‌توانند آن را از بدن خارج کنند. عمل جراحی لاپاراسکوپی باندینگ، ساده است؛ با این حال ممکن است تاثیر کمتری در لاغری داشته باشد. عوارض عمل لاپاراسکوپی باندینگ شامل بازگشت چاقی، عفونت حلقه، عدم کارکرد و جابجایی حلقه، تهوع و استفراغ پس از پرخوری و مشکل در تنظیم محل باند در زیر پوست است.

عمل اسلیو معده یا گاسترکتومی

این عمل همچون بخش اول جراحی بای پس از روش دوم است و دلیل نامگذاری آن به اسلیو یا همان آستین، به دلیل برش معده و تبدیل آن به ساختاری شبیه به آستین ویا تیوپ است. در نتیجه‌ی این کاهش حجم معده، فرد کالری کمتری دریافت کرده و لاغر می‌شود. انتخاب نوع عمل جراحی به پزشک و شرایط بیمار باز می‌گردد؛ با این وجود انواع عمل های لاغری نیز ممکن است با پرخوری و عدم رعایت بازگشت داشته باشند. از عوارض عمل اسلیو معده بیشتر می‌توان به بازگشت وزن در طول ۵ سال و همچنین بازگشت بیماری‌هایی همچون دیابت نوع ۲، که بر اثر چاقی پیش از عمل ایجاد شده بودند؛ اشاره کرد.

جراحی پلیکاسیون معده

در این جراحی معده را همچون دامن پلیسه می‌زنند تا فضای داخلی معده تنگ‌تر شود و از همان روش جراحی‌های قبلی سبب کاهش کالری دریافتی فرد می‌شود. عوارض جراحی پلیکاسیون نیز مربوط به بازگشت وزن است. با این وجود کسانی که BMI آن‌ها ۳۵ تا ۴۰ است، از این روش استفاده کرده که خونریزی کمی داشته و دائمی در بدن می‌ماند.

جراحی بای پس روده

این روش معمولاً پس از اسلیو معده انجام می‌شود که در  آن حدود سه چهارم روده کوچک بریده می‌شود که شامل بخشی از دوازدهه و آخرین بخش روده کوچک است. سپس دو سر روده به هم متصل شده و به دلیل آنکه محل ترشح آنزیم‌های پانکراس و صفرا در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند،  این آنزیم‌ها با هم ترکیب می‌شوند و در نتیجه کالری کمتری در بدن جذب می‌گردد. عوارض این جراحی شامل سوء تغذیه و کمبود ویتامین و مواد معدنی است، همچنین پس از عمل فرد نیازمند رعایت رژیم غذایی سخت و همچنین پیگیری است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکتر محمد یرانی متخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و لاپاراسكوپي می باشند. ایشان دوره تكميلي جراحي هاي پيشرفته لاپاروسكوپي و جراحي هاي چاقي و متابوليك را در دانشگاه علوم پزشكي تهران گذرانده اند.

خدماتی که دکتر محمد یرانی ارائه می دهند:

 • جراحی های لاپاروسكوپی چاقی ( اسلیو، بای پس، مینی بای پس، ساسی و پلیكیشن)
 • جراحی های لاپاروسكوپی فتق های كشاله ران فتق های نافی و فتق های شكمی
 • جراحی های لاپاروسكوپی فتق های دیافراگمی و ریفلاكس مقاوم به درمان دارویی
 • جراحی های دستگاه گوارش به روش لاپاروسکوپی ( مری معده كبد طحال پانكراس روده باريك و كولون، آپاندیس، كیسه صفرا)
 • جراحی های رحم، تخمدان، آندومتریوز به روش لاپاروسکوپی