۹ دلیل که چرا چاقی فقط یک انتخاب (رژیم غذایی) نیست

  • خانه
  • -
  • مقالات
  • -
  • ۹ دلیل که چرا چاقی فقط یک انتخاب (رژیم غذایی) نیست
 ۹ دلیل که چرا چاقی فقط یک انتخاب (رژیم غذایی) نیست

در سال 2012، تا 35 درصد از بزرگسالان آمریکایی و 17 درصد از نوجوانان چاق بودند. بسیاری از مردم چاقی را به دلیل انتخاب های غذایی نامناسب و کم تحرکی مقصر می دانند، اما همیشه به این سادگی نیست.
سایر عوامل می توانند تأثیرات قدرتمندی بر وزن بدن و چاقی داشته باشند که برخی از آنها خارج از کنترل فرد هستند. اینها شامل ژنتیک، عوامل محیطی، شرایط خاص پزشکی و موارد دیگر می شود.
این مقاله 9 دلیل قانع کننده را فهرست می کند که چرا چاقی فقط یک انتخاب نیست.

۱.ژنتیک و عوامل پیش از تولد :

سلامتی به ویژه در اوایل زندگی جنینی بسیار مهم است، زیرا این امر بعداً بر سلامتی تأثیر می گذارد. در واقع، تا زمانی که جنین هنوز در رحم است، خیلی چیزها را می توان تعیین کرد. رژیم غذایی و سبک زندگی مادر اهمیت زیادی دارد و ممکن است بر رفتارهای آینده و شکل و فرم بدن کودک تأثیر بگذارد. مطالعات نشان می‌دهد زنانی که در دوران بارداری اضافه وزن پیدا می‌کنند کودکانشان در سن ۳ سالگی نسبت به سایر کودکان اضافه وزن بیشتری دارند . با توجه به این نکته، کودکانی که والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های چاق دارند، بسیار بیشتر از کودکانی که والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های با وزن طبیعی دارند، چاق می‌شوند. علاوه بر این، ژن‌هایی که از والدین خود به ارث می‌بریم ممکن است استعداد ما را در برابر افزایش وزن تعیین کنند. اگرچه ژنتیک و عوامل اولیه زندگی به طور انحصاری مسئول چاقی نیستند، اما با مستعد کردن افراد برای افزایش وزن در ایجاد این مشکل نقش دارند. حدود 40 درصد از کودکان دارای اضافه وزن در دوران نوجوانی همچنان اضافه وزن دارند و 75 تا 80 درصد از نوجوانان چاق به بزرگسالان چاق تبدیل خواهند شد.
خط آخر: ژنتیک، وزن مادر و سابقه خانوادگی همگی می‌توانند احتمال چاقی در دوران کودکی و بزرگسالی را افزایش دهند.

۲. تولد، نوزادی و عادات کودکی:

اگرچه دلیل آن ناشناخته است، اما به نظر می رسد کودکانی که از طریق سزارین به دنیا می آیند بیشتر در معرض چاقی هستند. این امر در مورد نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می‌شوند نیز صادق است، که نسبت به نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، وزن بیشتری دارند. این ممکن است به این دلیل باشد که دو گروه باکتری‌های روده متفاوتی ایجاد می‌کنند که می‌تواند بر ذخیره چربی تأثیر بگذارد.
توجه به این نکته مهم است که این عوامل معمولاً با انتخاب مادر یا نوزاد ایجاد نمی شوند، اما به نظر می رسد که با خطر چاقی کودک مرتبط باشند. علاوه بر این، ایجاد عادات غذایی سالم و ورزش در دوران کودکی ممکن است با ارزش ترین پیشگیری در برابر چاقی و بیماری های مرتبط با سبک زندگی در آینده باشد.
اگر کودکان خردسال به جای غذاهای ناسالم فرآوری شده، غذاهای سالم میل کنند، به آنها کمک می کند وزن طبیعی خود را در طول زندگی خود حفظ کنند.
نکته آخر: برخی از عوامل دوران کودکی ممکن است بر خطر چاقی در آینده تأثیر بگذارد. اینها شامل نحوه تولد، تغذیه با شیر مادر و عادات غذایی و ورزش دوران کودکی است.

۳. داروها یا شرایط پزشکی:

بسیاری از بیماری ها و شرایط پزشکی برای درمان نیاز به دارو دارند. متأسفانه افزایش وزن یکی از عوارض جانبی رایج بسیاری از این داروها است. اینها شامل داروهای دیابت، داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد روان پریشی است. این داروها ممکن است اشتها را افزایش دهند، متابولیسم را کاهش دهند یا حتی توانایی بدن برای سوزاندن چربی را تغییر دهند – باعث می‌شوند به جای سوزاندن، چربی ذخیره کنند.
علاوه بر این، بسیاری از بیماری های رایج پزشکی می توانند مستعد افزایش وزن باشند. یک مثال واضح و شایع آن کم کاری تیروئید است.
خط آخر: افزایش وزن یکی از عوارض جانبی رایج بسیاری از داروها است. اینها شامل داروهای دیابت، داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد روان پریشی است.

۴. هورمون های قوی گرسنگی:

گرسنگی و خوردن غیرقابل کنترل فقط ناشی از حرص و ولع یا فقدان اراده نیست. گرسنگی توسط هورمون‌های بسیار قوی و مواد شیمیایی مغز کنترل می‌شود که بخش‌هایی از مغز را که مسئول هوس‌ها و پاداش‌ها هستند را درگیر می‌کند. در بسیاری از افراد چاق عملکرد این هورمون ها مختل میشود و رفتار غذایی آنها را تغییر می دهد و انگیزه فیزیولوژیکی قوی برای خوردن بیشتر را ایجاد می کند.
مغز دارای یک مرکز پاداش است که روشن می شود و هنگام غذا خوردن شروع به ترشح دوپامین و سایر مواد شیمیایی حس خوب می کند. به همین دلیل است که بیشتر ما از خوردن لذت می بریم. این سیستم همچنین اطمینان می دهد که ما به اندازه کافی غذا می خوریم تا تمام انرژی و مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کنیم. غذاهای ناسالم بسیار بیشتر از غذاهای سالم این مواد شیمیایی که حس خوبی دارند را آزاد می کنند. درنتیجه “پاداش” بسیار قدرتمندتری در مغز به همراه دارد. سپس مغز شما ممکن است با ایجاد هوس شدید برای این غذاهای ناسالم به دنبال پاداش بیشتری باشد. این می تواند منجر به یک چرخه معیوب شود که شبیه اعتیاد است. خط آخر: گرسنگی توسط هورمون‌های قدرتمند کنترل می‌شود. افراد چاق اغلب مشکلات جدی با بسیاری از این هورمون ها دارند که باعث می شود یک انگیزه فیزیولوژیکی قوی برای خوردن بیشتر و چاق شدن ایجاد شود.

۵. مقاومت لپتین:

لپتین یک هورمون بسیار مهم است که به تنظیم اشتها و متابولیسم کمک می کند. این توسط سلول های چربی تولید می شود و سیگنالی را به قسمتی از مغز می فرستد که به ما می گوید غذا نخوریم. لپتین میزان کالری‌هایی را که می‌خوریم و مصرف می‌کنیم و همچنین میزان ذخیره چربی بدن را تنظیم می‌کند. هرچه چربی بیشتری در سلول های چربی وجود داشته باشد، لپتین بیشتری تولید می کنند. افراد چاق مقادیر بسیار زیادی لپتین تولید می کنند. با این حال، افراد چاق معمولاً به وضعیتی به نام مقاومت به لپتین مبتلا هستند. بنابراین حتی اگر بدن ما مقدار زیادی لپتین تولید می کند، مغز آن را نمی بیند یا تشخیص نمی دهد. وقتی مغز سیگنال لپتین را دریافت نمی کند، به اشتباه فکر می کند که گرسنه است، حتی اگر بیش از مقدار کافی چربی بدن ذخیره شده باشد. این باعث می‌شود مغز فیزیولوژی و رفتار خود را تغییر دهد تا چربی‌هایی را که فکر می‌کند از دست داده‌ایم، دوباره به دست آورد. برای جلوگیری از گرسنگی، گرسنگی افزایش می‌یابد و مصرف انرژی کاهش می‌یابد. تلاش برای اعمال “نیروی اراده” در برابر سیگنال گرسنگی ناشی از لپتین برای بسیاری از مردم تقریبا غیرممکن است.
خط آخر: مقاومت به لپتین در افراد چاق رایج است. مغز لپتین تولید شده را حس نمی کند، بنابراین فکر می کند که ما در حال گرسنگی هستیم. این باعث می شود که یک انگیزه فیزیولوژیکی قوی برای خوردن بیشتر باشد.

۶. آموزش تغذیه ضعیف:

در جامعه ما، تبلیغات فراوان، بیانیه‌های سلامتی، ادعاهای تغذیه‌ای و غذاهای ناسالم فراوان وجود دارد. علیرغم اهمیت تغذیه، چه کودکان و چه بزرگسالان به طور کلی نحوه تغذیه صحیح را آموزش نمی بینند. نشان داده شده است که آموزش اهمیت یک رژیم غذایی سالم و تغذیه مناسب به کودکان به آنها کمک می کند تا در مراحل بعدی زندگی انتخاب های بهتری داشته باشند. آموزش تغذیه بسیار مهم است، به ویژه در هنگام شکل گیری عادات غذایی و سبک زندگی که در بزرگسالی به ارمغان می آورد.
نکته آخر: آموزش اهمیت تغذیه مناسب به کودکان مهم است، اما آموزش تغذیه عموماً در جامعه وجود ندارد.

۷. مواد غذایی ناسالم اعتیاد آور:

برخی از غذاها می‌توانند کاملاً اعتیادآور باشند. اعتیاد به مواد غذایی شامل معتاد شدن به مواد غذایی ناسالم است به همان روشی که معتادان به مواد مخدر معتاد می شوند. این در واقع بسیار رایج تر از آن چیزی است که ممکن است فکر کنید. در واقع تا 20 درصد افراد ممکن است از اعتیاد به غذا رنج ببرند و این عدد در افراد دارای اضافه وزن و چاق به حدود 25 درصد می رسد. وقتی به چیزی معتاد می شوید، آزادی انتخاب خود را از دست می دهید. شیمی مغز شما شروع به تصمیم گیری برای شما می کند.
خط آخر: غذاهای ناسالم می‌توانند اعتیادآور باشند و تا ۲۵ درصد از افراد دارای اضافه وزن یا چاق ممکن است از اعتیاد به غذا رنج ببرند.

۸. تأثیر باکتری های روده :

دستگاه گوارش شما میزبان تعداد زیادی باکتری است که به عنوان میکروبیوتای روده شناخته می شوند. بسیاری از مطالعات اخیر نشان می دهد که این باکتری ها برای سلامتی بسیار مهم هستند. جالب اینجاست که افراد چاق نسبت به افراد با وزن طبیعی باکتری های روده متفاوتی دارند. باکتری های روده در افراد دارای اضافه وزن یا چاق ممکن است در برداشت انرژی از غذا کارآمدتر باشند و ارزش کل کالری رژیم غذایی را افزایش دهند. اگرچه درک ما از رابطه بین وزن و باکتری های روده محدود است، شواهد قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد این میکروارگانیسم ها نقش مهمی در چاقی دارند.
نکته آخر: افراد چاق نسبت به افرادی که وزن مناسبی دارند، باکتری های روده متفاوتی دارند. این ممکن است باعث شود افراد چاق چربی بیشتری ذخیره کنند.

۹. محیط زیست:

در برخی مناطق، خرید و تهیه غذای سالم به سادگی یک انتخاب روزمره ی معمولی نیست. این مناطق اغلب بیابان‌های غذایی نامیده می‌شوند و معمولاً محله‌های شهری یا شهرک‌های روستایی بدون دسترسی آماده به غذای سالم و مقرون به صرفه هستند. دلیل این امر تا حد زیادی کمبود فروشگاه های مواد غذایی، بازارهای کشاورزان، و ارائه دهندگان غذای سالم در فاصله نزدیک است. مردم در این مناطق اغلب فقیر هستند و ممکن است به وسیله نقلیه برای سفرهای دور برای خرید مواد غذایی دسترسی نداشته باشند. ناتوانی در خرید غذاهای سالم و تازه رژیم غذایی را به میزان قابل توجهی محدود می کند و خطر مشکلاتی مانند چاقی را افزایش می دهد. سایر عوامل محیطی نیز ممکن است در چاقی نقش داشته باشند، از جمله نور مصنوعی از لامپ‌های برق، رایانه، تلفن و تلویزیون. حتی با وجود اینکه ارتباط بین استفاده از صفحه نمایش و چاقی به خوبی ثابت شده است، اکثر مطالعات این موضوع را به عدم ورزش مرتبط می دانند. با این حال، قرار گرفتن در معرض نور شبانه و تغییر در ریتم شبانه روزی درونی نیز ممکن است به چاقی کمک کند. مطالعات حیوانی نشان می دهد که نور مصنوعی ممکن است ساعت شبانه روزی داخلی را تغییر دهد و جوندگان را مستعد ابتلا به چاقی و سندرم متابولیک کند.
نکته آخر: چندین عامل محیطی می‌توانند ما را مستعد ابتلا به چاقی کنند، از جمله بیابان‌های غذا و قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی.

هیچ کس چاقی را انتخاب نمی کند چاقی یک مشکل بسیار پیچیده است. این فقط ناشی از حرص، تنبلی یا فقدان اراده نیست. عوامل متعددی در بازی وجود دارد که بسیاری از آنها در مغز و فیزیولوژی ما رخ می دهد. بسیاری از اینها کاملاً خارج از کنترل ما هستند، از جمله ژنتیک، عادات دوران کودکی، شرایط پزشکی و هورمون ها.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکتر محمد یرانی متخصص جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و لاپاراسكوپي می باشند. ایشان دوره تكميلي جراحي هاي پيشرفته لاپاروسكوپي و جراحي هاي چاقي و متابوليك را در دانشگاه علوم پزشكي تهران گذرانده اند.

خدماتی که دکتر محمد یرانی ارائه می دهند:

  • جراحی های لاپاروسكوپی چاقی ( اسلیو، بای پس، مینی بای پس، ساسی و پلیكیشن)
  • جراحی های لاپاروسكوپی فتق های كشاله ران فتق های نافی و فتق های شكمی
  • جراحی های لاپاروسكوپی فتق های دیافراگمی و ریفلاكس مقاوم به درمان دارویی
  • جراحی های دستگاه گوارش به روش لاپاروسکوپی ( مری معده كبد طحال پانكراس روده باريك و كولون، آپاندیس، كیسه صفرا)
  • جراحی های رحم، تخمدان، آندومتریوز به روش لاپاروسکوپی